Andrzej Rafał Bożek - Alergolog - Geriatra - Internista - Częstochowa - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Andrzej Rafał Bożek

 • Alergolog
 • Geriatra
 • Internista
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

  • 343-658-076
 • Gdzie przyjmuje:

  Centrum Medyczne św. Łukasza
  Ul. Zaciszańska 25A, Częstochowa

 • Alergolog

  Alergolog jest lekarzem zajmującym się pacjentami cierpiącymi na alergie wywoływane różnymi czynnikami jak np. składniki pokarmowe, sierść, kurz, pyłki roślin, leki. Jego zadaniem jest prawidłowe zdiagnozowanie typu alergii, określenie alergenu wywołującego chorobę oraz dobór odpowiednich leków i najwłaściwszej terapii odczulającej.

  Alergolog wykrywa uczulenie przeprowadzając odpowiednie testy (skórne, śluzówkowe, immunologiczne), badania czynnościowe układu oddechowego, przeprowadzanie diety eliminacyjnej. Po przeprowadzeniu  badań, określeniu typu alergii i alergenu, rozpoczyna leczenie pacjenta za pomocą właściwych leków. Jeśli istnieje taka możliwość, przeprowadza także terapię odczulająca, polegającą najczęściej na podawaniu specjalnej szczepionki (lub serii szczepionek).

 • Geriatra

  Geriatra rozpoznaje, różnicuje i leczy metodami niechirurgicznymi choroby występujące w populacji ludzi starych (choroby metaboliczne, nowotworowe, naczyniowe), ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki powikłań; prowadzi rehabilitację po tych powikłaniach, leczy chorych przewlekle i w stanach terminalnych; organizuje pomoc medyczną i społeczną osobom niepełnosprawnym oraz podejmuje działania na rzecz promocji zdrowia i zapobiegania chorobom przewlekłym.

 • Internista

  Internista to specjalista w zakresie chorób wewnętrznych człowieka. Internista pomoże uporać się z przeziębieniem czy bólem głowy, ale i wstępnie oceni, dlaczego bolą stawy, albo serce bije za szybko. To on, w razie potrzeby, zleca nam badania diagnostyczne, a także kieruje do lekarzy specjalistów.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Andrzej Rafał Bożek

Podobni lekarze

 1. Małgorzata Janina Barańska

  Miejski Szpital Zespolony

 2. Jolanta Jędrusik-Kałuża

  Specjalistyczna Przychodnia Lekarska

 3. Sylwia Brzęczek-Kotas

  Gabinet lekarski

 4. Edyta Beata Dąbrowska

  Miejski Szpital Zespolony

 5. Lech Rabenda

  Gabinet lekarski

 6. Piotr Wiesław Muskała

  Gabinet Kardiologiczny

 7. Marek Jadczyk

  Gabinet lekarski

 8. Robert Lucjan Ostojski

  Oddział chorób wewnętrznych - Miejski Szpital Zespolony z siedzibą przy ul. Mirowskiej 15 w Częstochowie