dr n. med. Beata Adamczyk - Alergolog - Internista - Lekarz rodzinny - Warszawa - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

dr n. med. Beata Adamczyk

 • Alergolog
 • Internista
 • Lekarz rodzinny
Poleca 1 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

 • Gdzie przyjmuje:

  Lecznica Zabiegowo-Konsultacyjna Euro-Med
  Ul. Bronikowskiego 3, Warszawa

 • Alergolog

  Alergolog jest lekarzem zajmującym się pacjentami cierpiącymi na alergie wywoływane różnymi czynnikami jak np. składniki pokarmowe, sierść, kurz, pyłki roślin, leki. Jego zadaniem jest prawidłowe zdiagnozowanie typu alergii, określenie alergenu wywołującego chorobę oraz dobór odpowiednich leków i najwłaściwszej terapii odczulającej.

  Alergolog wykrywa uczulenie przeprowadzając odpowiednie testy (skórne, śluzówkowe, immunologiczne), badania czynnościowe układu oddechowego, przeprowadzanie diety eliminacyjnej. Po przeprowadzeniu  badań, określeniu typu alergii i alergenu, rozpoczyna leczenie pacjenta za pomocą właściwych leków. Jeśli istnieje taka możliwość, przeprowadza także terapię odczulająca, polegającą najczęściej na podawaniu specjalnej szczepionki (lub serii szczepionek).

 • Internista

  Internista to specjalista w zakresie chorób wewnętrznych człowieka. Internista pomoże uporać się z przeziębieniem czy bólem głowy, ale i wstępnie oceni, dlaczego bolą stawy, albo serce bije za szybko. To on, w razie potrzeby, zleca nam badania diagnostyczne, a także kieruje do lekarzy specjalistów.

 • Lekarz rodzinny

  Lekarz rodzinny sprawuje opiekę nad całą rodziną. Zazwyczaj do jednego lekarza przypisana jest cała grupa wiekowa w domu (od babci, dziadka aż po wnuczka). Badania wykonuje on najczęściej w swoim gabinecie, ale również, w domu pacjenta. Może wystawić diagnozę pozwalającą na leczenie lub kierować do określonego specjalisty. Wykonuje ponadto: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchuje i bada tętno lub płód, udziela pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przeprowadza szczepienia ochronne, udziela porad w zakresie rehabilitacji ruchowej.

Zgłoś naruszenie

Opinie o dr n. med. Beata Adamczyk

Podobni lekarze

 1. Barbara Maria Roszkowska-Śliż

  III Klinika Chorób Płuc

 2. Maria Jakubiak

  LUX MED

 3. Izabela Skrzycki

  Medis Izabela Skrzycki

 4. Marzanna Grażyna Baranowska

  Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie

 5. Michał Frybes

  Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki Samodzielny Publiczny

 6. Małgorzata Bill

  LX Warszawa

 7. Zdzisława Traczyk

  Spółdzielnia Pracy Specjalistów Rentgenologów im. Prof. Witolda Zawadowskiego w Warszawie

 8. Marek Andrzej Kozłowski

  Indywidualna Praktyka Lekarska