dr n. med. Beata Adamczyk - Alergolog - Internista - Lekarz rodzinny - Warszawa - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

dr n. med. Beata Adamczyk

 • Alergolog
 • Internista
 • Lekarz rodzinny
Poleca 1 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

 • Gdzie przyjmuje:

  Lecznica Zabiegowo-Konsultacyjna Euro-Med
  Ul. Bronikowskiego 3, Warszawa

 • Alergolog

  Alergolog jest lekarzem zajmującym się pacjentami cierpiącymi na alergie wywoływane różnymi czynnikami jak np. składniki pokarmowe, sierść, kurz, pyłki roślin, leki. Jego zadaniem jest prawidłowe zdiagnozowanie typu alergii, określenie alergenu wywołującego chorobę oraz dobór odpowiednich leków i najwłaściwszej terapii odczulającej.

  Alergolog wykrywa uczulenie przeprowadzając odpowiednie testy (skórne, śluzówkowe, immunologiczne), badania czynnościowe układu oddechowego, przeprowadzanie diety eliminacyjnej. Po przeprowadzeniu  badań, określeniu typu alergii i alergenu, rozpoczyna leczenie pacjenta za pomocą właściwych leków. Jeśli istnieje taka możliwość, przeprowadza także terapię odczulająca, polegającą najczęściej na podawaniu specjalnej szczepionki (lub serii szczepionek).

 • Internista

  Internista to specjalista w zakresie chorób wewnętrznych człowieka. Internista pomoże uporać się z przeziębieniem czy bólem głowy, ale i wstępnie oceni, dlaczego bolą stawy, albo serce bije za szybko. To on, w razie potrzeby, zleca nam badania diagnostyczne, a także kieruje do lekarzy specjalistów.

 • Lekarz rodzinny

  Lekarz rodzinny sprawuje opiekę nad całą rodziną. Zazwyczaj do jednego lekarza przypisana jest cała grupa wiekowa w domu (od babci, dziadka aż po wnuczka). Badania wykonuje on najczęściej w swoim gabinecie, ale również, w domu pacjenta. Może wystawić diagnozę pozwalającą na leczenie lub kierować do określonego specjalisty. Wykonuje ponadto: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchuje i bada tętno lub płód, udziela pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przeprowadza szczepienia ochronne, udziela porad w zakresie rehabilitacji ruchowej.

Zgłoś naruszenie

Opinie o dr n. med. Beata Adamczyk

Podobni lekarze

 1. Beata Pacałowska

  Centrum Medyczne ENEL-MED

 2. Krzysztof Widerkiewicz

  Gabinet Medycyny Estetycznej ESMEDIQUA

 3. Agnieszka Pszonak

  Centrum Medyczne CHAR-MED Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej

 4. Michał Słowiański

  Gabinet Medycyny Estetycznej Dr Michał Słowiański

 5. Inigo De Felipe

  Klinika Monalisa

 6. Magdalena Brajczewska

  Centrum Dermatologii "DERMEDICA"

 7. Iwona Krędzielak-Manikowska

  Instytut Technologii Urody ITU dr Iwona Krędzielak-Manikowska

 8. Michał Mol

  Klinika Monalisa