Beata Bożena Banaszak - Nefrolog - Pediatra - Zabrze - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Beata Bożena Banaszak

 • Nefrolog
 • Pediatra
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Nefrolog

  Lekarze nefrolodzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń oraz wad wrodzonych związanych z układem moczowym i nerkami. Jest to specjalizacja pokrewna urologii, jednak w przeciwieństwie do niej obejmuje jedynie leczenie nieinwazyjne, oparte najczęściej na odpowiednim doborze środków farmakologicznych lub zastosowaniu właściwej diety. W bardziej zaawansowanych przypadkach nefrolodzy stosują także dializoterapię (dializa otrzewnowa, hemodializa, plazmafereza) oraz zajmują się leczeniem pacjentów, oczekujących na przeszczep nerki.

 • Pediatra

  Lekarz pediatra to specjalista, który zajmuje się opieką medyczną nad dziećmi i młodzieżą do 18 r.ż.. Do jego zadań należy wykonywanie profilaktycznych pediatrycznych badań okresowych, ocena stopnia rozwoju psychometrycznego dziecka, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych, wykonywanie szczepień ochronnych i badań przesiewowych. Pediatra udziela rodzicom niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia i właściwej opieki. Zleca także wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych jeśli zachodzi taka potrzeba. Do zadań lekarza pediatry należy także wykonywanie biopsji i prób czynnościowych.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Beata Bożena Banaszak

Podobni lekarze

 1. Mariola Pindel

  Przychodnia Maciejów

 2. Małgorzata Stojewska

  Klinika Pediatrii

 3. Wojciech Karol Pieniążek

  Oddział Gastroenterologii i Hepatologii Dzieci- Klinika Pediatrii

 4. Alicja Sikora

  Prywatna Praktyka Lekarska

 5. Jacek Antoni Białkowski

  Śląskie Centrum Chorób Serca

 6. Danuta Dudzik-Lewecka

  Przychodnia "Nasza Rodzina"

 7. Igor Dariusz Olejnik

  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. Stanisława Szyszko Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach