Elmira Ajdarow-Faustman - Internista - Kardiolog - Lekarz rodzinny - Gdańsk - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Elmira Ajdarow-Faustman

 • Internista
 • Kardiolog
 • Lekarz rodzinny
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Internista

  Internista to specjalista w zakresie chorób wewnętrznych człowieka. Internista pomoże uporać się z przeziębieniem czy bólem głowy, ale i wstępnie oceni, dlaczego bolą stawy, albo serce bije za szybko. To on, w razie potrzeby, zleca nam badania diagnostyczne, a także kieruje do lekarzy specjalistów.

 • Kardiolog

  Kardiolog to specjalista, który leczy wrodzone i nabyte choroby serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Do specjalnych zadań i metod badań kardiologicznych zalicza się: rozpoznanie i badanie wrodzonych i nabytych chorób serca, układu krążenia, naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego wsparcie i prowadzenie podczas rehabilitacji pacjentów z chorobami serca i układu krążenia i socjalno-medyczna ocena ich zawodowej odporności, podstawowa intensywna opieka medyczna; badanie serca przy pomocy ultradźwięków (np. echokardiografia); diagnostyczne cewnikowanie serca m.in. z koronarografią.

 • Lekarz rodzinny

  Lekarz rodzinny sprawuje opiekę nad całą rodziną. Zazwyczaj do jednego lekarza przypisana jest cała grupa wiekowa w domu (od babci, dziadka aż po wnuczka). Badania wykonuje on najczęściej w swoim gabinecie, ale również, w domu pacjenta. Może wystawić diagnozę pozwalającą na leczenie lub kierować do określonego specjalisty. Wykonuje ponadto: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchuje i bada tętno lub płód, udziela pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przeprowadza szczepienia ochronne, udziela porad w zakresie rehabilitacji ruchowej.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Elmira Ajdarow-Faustman

Podobni lekarze

 1. Anna Korzon-Burakowska

  Niepubliczny Zakład Opieki Zrowotnej Stogi

 2. Lucyna Browko

  Portowa Przychodnia Zdrowia przy Spółce Portowe Usługi Socjalne Portus w Gdańsku

 3. Jolanta Anna Dardzińska

  Gabinet Lekarski

 4. Alina Samsel

  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku

 5. Iwona Pelz-Krause

  Gabinet Lekarza Rodzinnego

 6. Barbara Barć

  II Klinika Kardiologii i Elektroterapii Serca

 7. Anna Kochańska

  Gabinet lekarski

 8. Dorota Zegrzda

  Przychodnia Morena