Elmira Ajdarow-Faustman - Internista - Kardiolog - Lekarz rodzinny - Gdańsk - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Elmira Ajdarow-Faustman

 • Internista
 • Kardiolog
 • Lekarz rodzinny
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Internista

  Internista to specjalista w zakresie chorób wewnętrznych człowieka. Internista pomoże uporać się z przeziębieniem czy bólem głowy, ale i wstępnie oceni, dlaczego bolą stawy, albo serce bije za szybko. To on, w razie potrzeby, zleca nam badania diagnostyczne, a także kieruje do lekarzy specjalistów.

 • Kardiolog

  Kardiolog to specjalista, który leczy wrodzone i nabyte choroby serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Do specjalnych zadań i metod badań kardiologicznych zalicza się: rozpoznanie i badanie wrodzonych i nabytych chorób serca, układu krążenia, naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego wsparcie i prowadzenie podczas rehabilitacji pacjentów z chorobami serca i układu krążenia i socjalno-medyczna ocena ich zawodowej odporności, podstawowa intensywna opieka medyczna; badanie serca przy pomocy ultradźwięków (np. echokardiografia); diagnostyczne cewnikowanie serca m.in. z koronarografią.

 • Lekarz rodzinny

  Lekarz rodzinny sprawuje opiekę nad całą rodziną. Zazwyczaj do jednego lekarza przypisana jest cała grupa wiekowa w domu (od babci, dziadka aż po wnuczka). Badania wykonuje on najczęściej w swoim gabinecie, ale również, w domu pacjenta. Może wystawić diagnozę pozwalającą na leczenie lub kierować do określonego specjalisty. Wykonuje ponadto: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchuje i bada tętno lub płód, udziela pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przeprowadza szczepienia ochronne, udziela porad w zakresie rehabilitacji ruchowej.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Elmira Ajdarow-Faustman

Podobni lekarze

 1. Wacław Kochman

  Swissmed Centrum Zdrowia

 2. Maria Skórczyńska-Wolf

  REMED LECTUS

 3. Agnieszka Bobkowska-Macuk

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Przychodnia Morena"

 4. Marzena Jezierska Wasilewska

  Rodzinne Centrum Medyczne "Feniks"

 5. Stanisław Wysocki

  Przychodnia Morena

 6. Katarzyna Jungowska

  Centrum Medicover

 7. Dariusz Kozłowski

  Indywidualna Poradnia Specjalistyczna

 8. Juliusz Jan Nowak

  Pomorskie Centrum
  Chorób Zakaźnych i Gruźlicy