Grażyna Bazylewicz - Chirurg - Dermatolog - Dietetyk - Katowice - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Grażyna Bazylewicz

 • Chirurg
 • Dermatolog
 • Dietetyk
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

 • Gdzie przyjmuje:

  Gabinet "MEDIDERM"
  Ul. Jordana 12/2, Katowice

 • Chirurg

  Chirurg to specjalista zajmujący się leczeniem operacyjnym i pooperacyjnym. Przeprowadza zabiegi chirurgiczne i operacje na tkankach miękkich oraz twardych w obrębie klatki piersiowej, jamy brzusznej, układu naczyniowego, kończyń, kręgosłupa i czaszki. Wykonuje takie zabiegi jak oczyszczanie i zszywanie ran, zmiany opatrunku, zdejmowanie szwów, usuwanie ciał obcych, wycinanie zmian skórnych, pobieranie materiału biologicznego do badań laboratoryjnych, leczenie operacyjne w przypadku urazów, oparzeń i złamań i wiele więcej. Może także wykonywać zabiegi inwazyjne i przeprowadzać diagnostyczne próby czynnościowe. 

 • Dermatolog

  Dermatolog jest lekarzem zajmującym się przede wszystkim chorobami skóry. Są to choroby o zróżnicowanym podłożu: alergologicznym, bakteryjnym, wirusowym, nowotworowym czy genetycznym (np. łuszczyca, świąd, atopowe zapalenia skóry, grzybice, ziarniniaki, trądzik etc.). Diagnozuje wszelkie przebarwienia i zmiany skórne (np. czerniaka złośliwego) oraz choroby paznokci i włosów. Zajmuje się także chorobami przenoszonymi drogą płciową (kiła, AIDS, rzeżączka itd.). 

  Dermatolog może przeprowadzać badania inwazyjne, takie jak wykonywanie biopsji, nakłuć diagnostycznych, pobieranie wycinków do badań.

 • Dietetyk

  Dietetyk to specjalista do spraw żywienia. Zajmuje się on badaniem produktów żywnościowych, oceną ich jakości, wartości zdrowotnych i odżywczych, bada również proces przygotowywania potraw m. in. pod kątem utraty cennych wartości odżywczych w trakcie przetwarzania. Posiada także wiedzę o reakcjach organizmu na przyjmowane pokarmy. 

  Dietetyk ocenia wpływ konkretnych produktów spożywczych na ludzki organizm w zależności od wieku, trybu życia i stanu zdrowia, zajmuje się doborem odpowiednich składników tworzących specjalne diety.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Grażyna Bazylewicz

Podobni lekarze

 1. Piotr Hawro

  Centrum Medyczne Angelius Szpital Provita

 2. Michał Olejczyk

  Euromed Urszula Wortolec

 3. Andrzej Alojzy Bochenek

  NZOZ Centrum Zdrowego Serca TELCOR Sp. Z O. O. NZOZ i MS "COR ET VASA"

 4. Dominika Boberek

  NZOZ Traf-med

 5. Adam Materna

  Gabinet lekarski

 6. Bartosz Artur Kubica

  Euroklinika - Klinika Chirurgii Plastycznej

 7. Wojciech Woźnicki

  Gabinet lekarski

 8. Grzegorz Kowalski

  Klinika Chirurgii Mazan