Grzegorz Budziński "Bt-Med" - Chirurg - Dermatolog - Kardiolog - Katowice - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Grzegorz Budziński "Bt-Med"

 • Chirurg
 • Dermatolog
 • Kardiolog
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

 • Gdzie przyjmuje:

  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  Ul. Francuska 20/24, Katowice

 • Chirurg

  Chirurg to specjalista zajmujący się leczeniem operacyjnym i pooperacyjnym. Przeprowadza zabiegi chirurgiczne i operacje na tkankach miękkich oraz twardych w obrębie klatki piersiowej, jamy brzusznej, układu naczyniowego, kończyń, kręgosłupa i czaszki. Wykonuje takie zabiegi jak oczyszczanie i zszywanie ran, zmiany opatrunku, zdejmowanie szwów, usuwanie ciał obcych, wycinanie zmian skórnych, pobieranie materiału biologicznego do badań laboratoryjnych, leczenie operacyjne w przypadku urazów, oparzeń i złamań i wiele więcej. Może także wykonywać zabiegi inwazyjne i przeprowadzać diagnostyczne próby czynnościowe. 

 • Dermatolog

  Dermatolog jest lekarzem zajmującym się przede wszystkim chorobami skóry. Są to choroby o zróżnicowanym podłożu: alergologicznym, bakteryjnym, wirusowym, nowotworowym czy genetycznym (np. łuszczyca, świąd, atopowe zapalenia skóry, grzybice, ziarniniaki, trądzik etc.). Diagnozuje wszelkie przebarwienia i zmiany skórne (np. czerniaka złośliwego) oraz choroby paznokci i włosów. Zajmuje się także chorobami przenoszonymi drogą płciową (kiła, AIDS, rzeżączka itd.). 

  Dermatolog może przeprowadzać badania inwazyjne, takie jak wykonywanie biopsji, nakłuć diagnostycznych, pobieranie wycinków do badań.

 • Kardiolog

  Kardiolog to specjalista, który leczy wrodzone i nabyte choroby serca, ale także zajmuje się naczyniami krwionośnymi. W zakresie zainteresowań kardiologów mieści się więc cały układ krążenia i tzw. choroby sercowo-naczyniowe obejmujące m.in. nadciśnienie tętnicze. Do specjalnych zadań i metod badań kardiologicznych zalicza się: rozpoznanie i badanie wrodzonych i nabytych chorób serca, układu krążenia, naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego wsparcie i prowadzenie podczas rehabilitacji pacjentów z chorobami serca i układu krążenia i socjalno-medyczna ocena ich zawodowej odporności, podstawowa intensywna opieka medyczna; badanie serca przy pomocy ultradźwięków (np. echokardiografia); diagnostyczne cewnikowanie serca m.in. z koronarografią.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Grzegorz Budziński "Bt-Med"

Podobni lekarze

 1. Mirosław Bażowski

  Gabinet lekarski

 2. Danuta Więcek-Włodarska

  Med4Kids

 3. Piotr Pysz

  II Oddział Kardiochirurgii - Górnośląski Ośrodek Kardiologii

 4. Andrzej Jan Nowak

  Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny

 5. Jacek Kućma

  Gabinet lekarski

 6. Jerzy Tadeusz Chudek

  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A.Mielęckiego

 7. Jerzy Zdzisław Dosiak

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Poradnia Medycyny Rodzinnej "Bogucicka"

 8. Zbigniew Aleksander Tabor

  Specjalista Chorób Wewnętrznych Tabor Zbigniew