dr n. med. Grzegorz Dobaczewski - Hematolog - Onkolog - Pediatra - Opole - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

dr n. med. Grzegorz Dobaczewski

 • Hematolog
 • Onkolog
 • Pediatra
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

 • Gdzie przyjmuje:

  Specjalistyka
  Ul. Ozimska 20, Opole

 • Hematolog

  Hematolog to lekarz, który rozpoznaje, różnicuje i leczy choroby układu krwiotwórczego, a także hematologiczne następstwa działania promieniowania jonizującego, środków toksycznych, farmaceutyków i innych substancji oddziałujących na układ krwiotwórczy oraz podejmuje działania na rzecz promocji zdrowia i zapobiegania chorobom układu krwiotwórczego.

 • Onkolog

  Onkolog jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich chorób o podłożu nowotworowym. Przeprowadza badania umożliwiające wykrycie i określenie danego typu nowotworu - poza zleceniem tradycyjnych badań biochemicznych takimi jak morfologia krwi i posiew, wykonuje nakucia (lędźwiowe, jamy opłucnej i otrzewnej), biopsje szpiku kostnego, pobieranie materiałów do badań cytologicznych i histopatologicznych i in.

  Po ustaleniu diagnozy, opracowuje indywidualny tok leczenia pacjenta za pomocą środków farmakologicznych, chemioterapii czy immunoterapii, kieruje do leczenia chirurgicznego, a także zajmuje się rehabilitacją pooperacyjną.

 • Pediatra

  Lekarz pediatra to specjalista, który zajmuje się opieką medyczną nad dziećmi i młodzieżą do 18 r.ż.. Do jego zadań należy wykonywanie profilaktycznych pediatrycznych badań okresowych, ocena stopnia rozwoju psychometrycznego dziecka, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych, wykonywanie szczepień ochronnych i badań przesiewowych. Pediatra udziela rodzicom niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia i właściwej opieki. Zleca także wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych jeśli zachodzi taka potrzeba. Do zadań lekarza pediatry należy także wykonywanie biopsji i prób czynnościowych.

Zgłoś naruszenie

Opinie o dr n. med. Grzegorz Dobaczewski

Podobni lekarze

 1. Edyta Anna Operacz

  Opolskie Centrum Onkologii

 2. Wojciech Tadeusz Redelbach

  Opolskie Centrum Onkologii im. prof. T. Koszarowskiego

 3. Maria Elżbieta Hamuda

  Samodzielny Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu - Szpital Ginekologiczno - Położniczy i Nowor

 4. Wacław Wąsiewicz

  Gabinet Lekarski

 5. Małgorzata Głośniak

  Medycyna Rodzinna

 6. Zofia Kucharska

  Kucharska Zofia, lek. med. pediatra

 7. Halina Maria Latawiec

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ZWM-Malinka"

 8. Irena Jakubiszyn

  "Medicus w Opolu" Sp. z o.o.