Katarzyna Adamowicz - Ginekolog - Onkolog - Położna, położnik - Rzeszów - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Katarzyna Adamowicz

 • Ginekolog
 • Onkolog
 • Położna, położnik
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

  • 178-528-782
 • Gdzie przyjmuje:

  Palomed w Rzeszowie
  Ul. Słowackiego 11, Rzeszów

 • Ginekolog

  Ginekolog jest specjalistą, którego podstawowym zadaniem jest sprawowanie opieki lekarskiej nad kobietą w każdym okresie jej życia. Przede wszystkim sprawuje on opiekę profilaktyczną nad kobietami, co jest możliwe dzięki zlecaniom lub wykonywaniom badań przesiewowych takich jak cytologia, mammografia, usg piersi. Zadaniem położnika ginekologa, podobnie jak ginekologa, jest zapobieganie i leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, leczenie chorób wenerycznych, czy chorób związanych z płodnością.

 • Onkolog

  Onkolog jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich chorób o podłożu nowotworowym. Przeprowadza badania umożliwiające wykrycie i określenie danego typu nowotworu - poza zleceniem tradycyjnych badań biochemicznych takimi jak morfologia krwi i posiew, wykonuje nakucia (lędźwiowe, jamy opłucnej i otrzewnej), biopsje szpiku kostnego, pobieranie materiałów do badań cytologicznych i histopatologicznych i in.

  Po ustaleniu diagnozy, opracowuje indywidualny tok leczenia pacjenta za pomocą środków farmakologicznych, chemioterapii czy immunoterapii, kieruje do leczenia chirurgicznego, a także zajmuje się rehabilitacją pooperacyjną.

 • Położna, położnik

  Położna jest osobą, której głównym zadaniem jest opieka nad kobietą w czasie trwania ciąży, porodu, okresu połogowego, a następnie opieka nad niemowlęciem. 

  Położna prowadzi również działalność edukacyjno-zdrowotną w zakresie przygotowywania do życia w rodzinie i planowania ciąży, monitoruje prawidłowy przebieg ciąży, dba o wykonywanie wszystkich niezbędnych badań. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości kieruje ciężarną do specjalistów i udziela wszystkich niezbędnych informacji. 

  Do niej należy prowadzenie i odebranie porodu, profesjonalna opieka medyczna i psychologiczna nad rodzącą, a w późniejszym okresie również opieka nad niemowlęciem do 6 t.ż..

Zgłoś naruszenie

Opinie o Katarzyna Adamowicz

Podobni lekarze

 1. Maria Drożańska

  Femina

 2. Zdzisław Janusz Żydzik

  Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 1 W Rzeszowie

 3. Maria Bazanowska

  Przychodnia Akademicka Lekarze Specjaliści

 4. Bożenna Maria

  Poradnia Ginekologiczna

 5. Andrzej Sękowski

  Centrum Medyczne Medyk

 6. Katarzyna Adamowicz

  Palomed w Rzeszowie

 7. Bogdan Ostrowski

  Clinic Vita

 8. Jerzy Zbigniew Skoczylas

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie