Leszek Ignacy Wocial - Diagnostyk - Lekarz rodzinny - Pediatra - Ełk - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Leszek Ignacy Wocial

 • Diagnostyk
 • Lekarz rodzinny
 • Pediatra
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

  • 876-101-657
 • Gdzie przyjmuje:

  Gabinet Lekarski
  Ul. Wileńska 29A, Ełk

 • Diagnostyk

  Diagnosta laboratoryjny to osoba zajmująca się badaniem materiału biologicznego pobieranego od pacjentów do celów diagnostycznych, leczniczych i sanitarno-epidemiologicznych. Bada on i analizuje właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne wszelkich tkanek, płynów ustrojowych, wydalin i wydzielin pacjentów. Prowadzi także mikrobiologiczne badania oraz ustala zgodność tkankową. Wyniki uzyskane dzięki tym badaniom służą ocenie stanu zdrowia pacjenta, wykryciu nieprawidłowości w organizmie, umożliwiają diagnozowanie chorób oraz pomagają w ustalaniu form leczenia i doboru środków leczniczych.

 • Lekarz rodzinny

  Lekarz rodzinny sprawuje opiekę nad całą rodziną. Zazwyczaj do jednego lekarza przypisana jest cała grupa wiekowa w domu (od babci, dziadka aż po wnuczka). Badania wykonuje on najczęściej w swoim gabinecie, ale również, w domu pacjenta. Może wystawić diagnozę pozwalającą na leczenie lub kierować do określonego specjalisty. Wykonuje ponadto: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchuje i bada tętno lub płód, udziela pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przeprowadza szczepienia ochronne, udziela porad w zakresie rehabilitacji ruchowej.

 • Pediatra

  Lekarz pediatra to specjalista, który zajmuje się opieką medyczną nad dziećmi i młodzieżą do 18 r.ż.. Do jego zadań należy wykonywanie profilaktycznych pediatrycznych badań okresowych, ocena stopnia rozwoju psychometrycznego dziecka, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych, wykonywanie szczepień ochronnych i badań przesiewowych. Pediatra udziela rodzicom niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia i właściwej opieki. Zleca także wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych jeśli zachodzi taka potrzeba. Do zadań lekarza pediatry należy także wykonywanie biopsji i prób czynnościowych.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Leszek Ignacy Wocial

Podobni lekarze

 1. Małgorzata Kwiatkowska

  MK-Med

 2. Wojciech Skowysz

  Gabinet lekarski

 3. Mirosława Anna Romanowska

  Mazurskie Centrum Zdrowia Zakład Opieki Zdrowotnej w Ełku - "Pro-Medica" w Ełku

 4. Uwelinali Hirsztritt

  Gabinet lekarski

 5. Witold Kazimierz Rejewski

  Gabinet Lekarski

 6. Danuta Pietrzak

  Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Danuta Pietrzak