Maciej Czerniak - Chirurg stomatologiczny - Protetyk stomatologiczny - Stomatolog - Łódź - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Maciej Czerniak

 • Chirurg stomatologiczny
 • Protetyk stomatologiczny
 • Stomatolog
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Chirurg stomatologiczny

  Chirurg stomatologiczny to lekarz zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. 

  Zakres zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa: ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrzniętych), ekstrakcje zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych, resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje, zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian błony śluzowej, chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego, podcinanie wędzidełek warg i języka zabiegi na zatoce szczękowej – w tym Operacja Caldwella-Luca oraz zabiegi wykonywane metodą endoskopową, zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej, leczenie nowotworów łagodnych oraz niektórych postaci nowotworów złośliwych jamy ustnej i warg oraz guzów nowotworopodobnych, operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki, terapia ortopedyczna złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy, farmakologiczne i operacyjne leczenie chorób gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych, leczenie zespołów bólowych twarzoczaszki,zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej. 

 • Protetyk stomatologiczny

  Protetyk stomatologiczny zajmuje się działem stomatologii zajmującym się uzupełnianiem braków zębowych. Poświęca się również odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

 • Stomatolog

  Stomatolog to lekarz  zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Maciej Czerniak

Podobni lekarze

 1. Beata Jarnecka

  Prywatna Praktyka Ortodontyczna lekarz stomatolog specjalista II stopnia ortodonta Beata Jarnecka

 2. Andrzej Ciesielski

  NZOZ Eskulap. Urologia, Chirurgia, Lekarze specjaliści.

 3. Renata Nawrocka

  Ren-Vit

 4. Marcin Sut

  Frodent

 5. Barbara Goertz-Formejster

  Gabinet lekarski

 6. Wojciech Radliński

  ORTORAD Wojciech Radliński

 7. Agata Sujecka-Brzóska

  Gabinet lekarski

 8. Joanna Korzelik-Kędzierska

  Prywatny Gabinet Ortodontyczny