Maciej Czerniak - Chirurg stomatologiczny - Protetyk stomatologiczny - Stomatolog - Łódź - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Maciej Czerniak

 • Chirurg stomatologiczny
 • Protetyk stomatologiczny
 • Stomatolog
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Chirurg stomatologiczny

  Chirurg stomatologiczny to lekarz zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. 

  Zakres zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa: ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrzniętych), ekstrakcje zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych, resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje, zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian błony śluzowej, chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego, podcinanie wędzidełek warg i języka zabiegi na zatoce szczękowej – w tym Operacja Caldwella-Luca oraz zabiegi wykonywane metodą endoskopową, zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej, leczenie nowotworów łagodnych oraz niektórych postaci nowotworów złośliwych jamy ustnej i warg oraz guzów nowotworopodobnych, operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki, terapia ortopedyczna złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy, farmakologiczne i operacyjne leczenie chorób gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych, leczenie zespołów bólowych twarzoczaszki,zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej. 

 • Protetyk stomatologiczny

  Protetyk stomatologiczny zajmuje się działem stomatologii zajmującym się uzupełnianiem braków zębowych. Poświęca się również odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

 • Stomatolog

  Stomatolog to lekarz  zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Maciej Czerniak

Podobni lekarze

 1. Michał Bartczak

  NEOORTO Indywidualna Praktyka Ortodontyczna

 2. Krystyna Pasek-Kossakowska

  uniwersytet medyczny Łódź

 3. Agata Defińska-Kaniorska

  AD STOMATOLOGIA

 4. Piotr Arkuszewski

  N.Z.O.Z. Klinika Proventus

 5. Agata Sujecka-Brzóska

  Gabinet lekarski

 6. Maciej Czerniak

  OMEGA DENTAL Stomatologia

 7. Wojciech Kubiak

  Stomatologia Wojciech Kubiak