Małgorzata Radwan-Ballada - Lekarz medycyny pracy - Lekarz rodzinny - Pediatra - Kraków - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Małgorzata Radwan-Ballada

 • Lekarz medycyny pracy
 • Lekarz rodzinny
 • Pediatra
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

  • 012 658 35 40
 • Gdzie przyjmuje:

  NZOZ Nowy Prokocim
  Ul. Teligi 8, Kraków

 • Lekarz medycyny pracy

  Lekarz medycyny pracy sprawuje nadzór zdrowotny nad osobami pracującymi, studentami, osobami wyrabiającymi prawo jazdy lub ubiegającymi się o pozwolenie do posiadania broni. Zadaniem tego specjalisty jest orzekanie o zdolności pracownika do wykonywania danej pracy lub zajęcia. Lekarz medycyny pracywykonuje niezbędne badania profilaktyczne - są to badania wstępne (wykonywane przy podejmowaniu pracy przez pracownika) i okresowe (wykonywane co 1-3 lata w zależności od charakteru pracy). Na ich podstawie lekarz ocenia czy pracownik może podjąć pracę w danym zawodzie i stwierdza ewentualne przeciwwskazania do wykonywania tego zajęcia. Wykonuje także badania kontrolne, przeprowadzane po zwolnieniu zdrowotnym trwającym dłużej niż 30 dni, mające na celu określenie czy pracownik całkowicie zakończył proces leczenia i może powrócić do pracy.

 • Lekarz rodzinny

  Lekarz rodzinny sprawuje opiekę nad całą rodziną. Zazwyczaj do jednego lekarza przypisana jest cała grupa wiekowa w domu (od babci, dziadka aż po wnuczka). Badania wykonuje on najczęściej w swoim gabinecie, ale również, w domu pacjenta. Może wystawić diagnozę pozwalającą na leczenie lub kierować do określonego specjalisty. Wykonuje ponadto: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchuje i bada tętno lub płód, udziela pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przeprowadza szczepienia ochronne, udziela porad w zakresie rehabilitacji ruchowej.

 • Pediatra

  Lekarz pediatra to specjalista, który zajmuje się opieką medyczną nad dziećmi i młodzieżą do 18 r.ż.. Do jego zadań należy wykonywanie profilaktycznych pediatrycznych badań okresowych, ocena stopnia rozwoju psychometrycznego dziecka, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych, wykonywanie szczepień ochronnych i badań przesiewowych. Pediatra udziela rodzicom niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia i właściwej opieki. Zleca także wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych jeśli zachodzi taka potrzeba. Do zadań lekarza pediatry należy także wykonywanie biopsji i prób czynnościowych.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Małgorzata Radwan-Ballada

Podobni lekarze

 1. Elżbieta Langer-Bieda

  Krakowskie Centrum Medyczne

 2. Robert Górski

  Klinika UJ

 3. Jolanta Danuta Gawłowska

  Domowy pediatra Jolanta Gawłowska

 4. Alicja Kędzierska

  LIM Kraków

 5. Małgorzata Kędziora

  Oddział Galeria Krakowska Centrum Medyczne ENEL-MED

 6. Paweł Walczak

  Prywatne Centrum Medyczne Promedis

 7. Romana Anna Bock

  LIM Kraków

 8. Grzegorz Pawlik

  nMed