Małgorzata Radwan-Ballada - Lekarz medycyny pracy - Lekarz rodzinny - Pediatra - Kraków - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Małgorzata Radwan-Ballada

 • Lekarz medycyny pracy
 • Lekarz rodzinny
 • Pediatra
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

  • 012 658 35 40
 • Gdzie przyjmuje:

  NZOZ Nowy Prokocim
  Ul. Teligi 8, Kraków

 • Lekarz medycyny pracy

  Lekarz medycyny pracy sprawuje nadzór zdrowotny nad osobami pracującymi, studentami, osobami wyrabiającymi prawo jazdy lub ubiegającymi się o pozwolenie do posiadania broni. Zadaniem tego specjalisty jest orzekanie o zdolności pracownika do wykonywania danej pracy lub zajęcia. Lekarz medycyny pracywykonuje niezbędne badania profilaktyczne - są to badania wstępne (wykonywane przy podejmowaniu pracy przez pracownika) i okresowe (wykonywane co 1-3 lata w zależności od charakteru pracy). Na ich podstawie lekarz ocenia czy pracownik może podjąć pracę w danym zawodzie i stwierdza ewentualne przeciwwskazania do wykonywania tego zajęcia. Wykonuje także badania kontrolne, przeprowadzane po zwolnieniu zdrowotnym trwającym dłużej niż 30 dni, mające na celu określenie czy pracownik całkowicie zakończył proces leczenia i może powrócić do pracy.

 • Lekarz rodzinny

  Lekarz rodzinny sprawuje opiekę nad całą rodziną. Zazwyczaj do jednego lekarza przypisana jest cała grupa wiekowa w domu (od babci, dziadka aż po wnuczka). Badania wykonuje on najczęściej w swoim gabinecie, ale również, w domu pacjenta. Może wystawić diagnozę pozwalającą na leczenie lub kierować do określonego specjalisty. Wykonuje ponadto: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchuje i bada tętno lub płód, udziela pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przeprowadza szczepienia ochronne, udziela porad w zakresie rehabilitacji ruchowej.

 • Pediatra

  Lekarz pediatra to specjalista, który zajmuje się opieką medyczną nad dziećmi i młodzieżą do 18 r.ż.. Do jego zadań należy wykonywanie profilaktycznych pediatrycznych badań okresowych, ocena stopnia rozwoju psychometrycznego dziecka, rozpoznawanie zaburzeń rozwojowych, wykonywanie szczepień ochronnych i badań przesiewowych. Pediatra udziela rodzicom niezbędnych informacji odnośnie pielęgnacji niemowlęcia, karmienia i właściwej opieki. Zleca także wykonywanie ćwiczeń korekcyjnych jeśli zachodzi taka potrzeba. Do zadań lekarza pediatry należy także wykonywanie biopsji i prób czynnościowych.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Małgorzata Radwan-Ballada

Podobni lekarze

 1. Jerzy Zając

  Klinika Krakowska - Przychodnia Specjalistyczna

 2. Krystian Nowina-Konopka

  Centrum Medyczne Lux-Med Przychodnia Nr 21

 3. Małgorzata Stanisława Gądek-Duda

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "PRAKTIMED" Spółka z o.o. - Poradnia ogólna lekarza POZ

 4. Ewa Kowalska-Antkiewicz

  Centrum Medycyny Profilaktycznej

 5. Bogusław Kopp

  Szpital Bonifratrów w Krakowie

 6. Barbara Skrobot

  Gabinet Lekarski

 7. Elżbieta Guściora-Król

  Centrum Medyczne Medicover-Kraków

 8. Marta Katarzyna Jaracz

  Jaracz,okińczyc,paciorkowska-Mielczarek,warecka-Lekarze Spółka Partnerska