Marian Semczuk - Androlog - Ginekolog - Położna, położnik - Lublin - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Marian Semczuk

 • Androlog
 • Ginekolog
 • Położna, położnik
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Androlog

  Androlog to lekarz zajmujący się budową, czynnościami fizjologicznymi, diagnozowaniem i leczeniem męskiegu układu płciowego z różnych schorzeń (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wad patologicznych w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym, operacyjnym, a także psychologicznym.

 • Ginekolog

  Ginekolog jest specjalistą, którego podstawowym zadaniem jest sprawowanie opieki lekarskiej nad kobietą w każdym okresie jej życia. Przede wszystkim sprawuje on opiekę profilaktyczną nad kobietami, co jest możliwe dzięki zlecaniom lub wykonywaniom badań przesiewowych takich jak cytologia, mammografia, usg piersi. Zadaniem położnika ginekologa, podobnie jak ginekologa, jest zapobieganie i leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, leczenie chorób wenerycznych, czy chorób związanych z płodnością.

 • Położna, położnik

  Położna jest osobą, której głównym zadaniem jest opieka nad kobietą w czasie trwania ciąży, porodu, okresu połogowego, a następnie opieka nad niemowlęciem. 

  Położna prowadzi również działalność edukacyjno-zdrowotną w zakresie przygotowywania do życia w rodzinie i planowania ciąży, monitoruje prawidłowy przebieg ciąży, dba o wykonywanie wszystkich niezbędnych badań. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości kieruje ciężarną do specjalistów i udziela wszystkich niezbędnych informacji. 

  Do niej należy prowadzenie i odebranie porodu, profesjonalna opieka medyczna i psychologiczna nad rodzącą, a w późniejszym okresie również opieka nad niemowlęciem do 6 t.ż..

Zgłoś naruszenie

Opinie o Marian Semczuk

Podobni lekarze

 1. Marian Semczuk

  Centrum Medyczne Luxmed Sp.z o.o.

 2. Wioletta Ewa Szafrańska-Kocuń

  MEDYCYNA 2001

 3. Emilia Świetlicka

  Szpital

 4. Jerzy Franczak

  Centrum Medyczne Luxmed Sp.z o.o.

 5. Beata Marciniak

  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie

 6. Danuta Czekierdowska

  Specjalistyczny Gabinet Ginekologiczno Położniczy Dr N Med Danuta Czekierdowska

 7. Katarzyna Trynkiewicz

  AB Ovo Centrum Zdrowia Rodziny

 8. Marian Dylewski

  Gabinet Lekarski