Marian Semczuk - Androlog - Ginekolog - Położna, położnik - Lublin - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Marian Semczuk

 • Androlog
 • Ginekolog
 • Położna, położnik
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Androlog

  Androlog to lekarz zajmujący się budową, czynnościami fizjologicznymi, diagnozowaniem i leczeniem męskiegu układu płciowego z różnych schorzeń (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wad patologicznych w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym, operacyjnym, a także psychologicznym.

 • Ginekolog

  Ginekolog jest specjalistą, którego podstawowym zadaniem jest sprawowanie opieki lekarskiej nad kobietą w każdym okresie jej życia. Przede wszystkim sprawuje on opiekę profilaktyczną nad kobietami, co jest możliwe dzięki zlecaniom lub wykonywaniom badań przesiewowych takich jak cytologia, mammografia, usg piersi. Zadaniem położnika ginekologa, podobnie jak ginekologa, jest zapobieganie i leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, leczenie chorób wenerycznych, czy chorób związanych z płodnością.

 • Położna, położnik

  Położna jest osobą, której głównym zadaniem jest opieka nad kobietą w czasie trwania ciąży, porodu, okresu połogowego, a następnie opieka nad niemowlęciem. 

  Położna prowadzi również działalność edukacyjno-zdrowotną w zakresie przygotowywania do życia w rodzinie i planowania ciąży, monitoruje prawidłowy przebieg ciąży, dba o wykonywanie wszystkich niezbędnych badań. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości kieruje ciężarną do specjalistów i udziela wszystkich niezbędnych informacji. 

  Do niej należy prowadzenie i odebranie porodu, profesjonalna opieka medyczna i psychologiczna nad rodzącą, a w późniejszym okresie również opieka nad niemowlęciem do 6 t.ż..

Zgłoś naruszenie

Opinie o Marian Semczuk

Podobni lekarze

 1. Andrzej Kalisz

  PROVIVO SPECJALISTYCZNE CENTRUM MEDYCZNE tel:607287912

 2. Andrzej Stefan Furmanek

  Arion

 3. Dariusz Szymula

  Centrum Medyczne Luxmed Sp.z o.o.

 4. Grażyna Elżbieta Fido-Księżycka

  ARION Szpital

 5. Małgorzata Witkowska

  Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublinie

 6. Stefan Szymański

  Gabinet lekarski

 7. Marek Stańczak

  Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Marek Stańczak

 8. Jerzy Widawski

  1 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie