lek. dent. Piotr Łopuch - Chirurg stomatologiczny - Protetyk stomatologiczny - Stomatolog - Kraków - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

lek. dent. Piotr Łopuch

 • Chirurg stomatologiczny
 • Protetyk stomatologiczny
 • Stomatolog
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Chirurg stomatologiczny

  Chirurg stomatologiczny to lekarz zajmujący się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i okolic przyległych. 

  Zakres zabiegów wykonywanych przez chirurga stomatologa: ekstrakcje (również zębów zatrzymanych i jeszcze niewyrzniętych), ekstrakcje zębów mądrości, odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, plastyki połączeń jamy ustnej z zatoką szczękową leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych, resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje, zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian błony śluzowej, chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego, podcinanie wędzidełek warg i języka zabiegi na zatoce szczękowej – w tym Operacja Caldwella-Luca oraz zabiegi wykonywane metodą endoskopową, zabiegi z zakresu implantoprotetyki stomatologicznej, leczenie nowotworów łagodnych oraz niektórych postaci nowotworów złośliwych jamy ustnej i warg oraz guzów nowotworopodobnych, operacje usunięcia torbieli twarzoczaszki, terapia ortopedyczna złamań zębów, wyrostków zębodołowych, szczęk i żuchwy, farmakologiczne i operacyjne leczenie chorób gruczołów ślinowych i stawów skroniowo-żuchwowych, leczenie zespołów bólowych twarzoczaszki,zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej. 

 • Protetyk stomatologiczny

  Protetyk stomatologiczny zajmuje się działem stomatologii zajmującym się uzupełnianiem braków zębowych. Poświęca się również odtwarzaniu pierwotnych warunków zgryzowych po utracie zębów naturalnych, lub po ich masywnym uszkodzeniu. W obrębie zainteresowań protetyki stomatologicznej znajduje się również rehabilitacja pacjentów po operacjach (onkologicznych, plastycznych) za pomocą protez pooperacyjnych oraz epitez (ektoprotez - protezy nosa, ucha itp.). Do odtworzenia wykorzystuje się uzupełnienie protetyczne. Mogą one być stałe (nie dające się usunąć z ust), lub ruchome (dające się wyjąć z ust), lub kombinowane (protezy ruchome połączone z uzupełnieniami stałymi za pomocą zasuw, zatrzasków, rygli, lub koron teleskopowych).

 • Stomatolog

  Stomatolog to lekarz  zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej oraz ją otaczających a także stawu skroniowo-żuchwowego człowieka.

Zgłoś naruszenie

Opinie o lek. dent. Piotr Łopuch

Podobni lekarze

 1. Kamila Chwaja-Pawelec

  Kardio-Denti

 2. T. Kolarzyk

  Przychodnia Stomatologiczna

 3. Piotr Łopuch

  DentoCentrum

 4. Grażyna Aleksandra Wyszyńska-Pawelec

  Katedra Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej

 5. Bożena Jolanta Jurkiewicz-Ciurej

  Indywidualna Praktyka Stomatologiczna Bożena Jurkiewicz-Ciurej

 6. Anna Szafraniec

  "Armadent" Poradnia Stomatologiczna

 7. Krzysztof Kuchta

  NZOZ AKmed

 8. Malwina Pater

  Malwina Pater Specjalistyczny Gabinet Ortodontyczny