Ryszard August - Internista - Lekarz rodzinny - Nefrolog - Zawiercie - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Ryszard August

 • Internista
 • Lekarz rodzinny
 • Nefrolog
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Internista

  Internista to specjalista w zakresie chorób wewnętrznych człowieka. Internista pomoże uporać się z przeziębieniem czy bólem głowy, ale i wstępnie oceni, dlaczego bolą stawy, albo serce bije za szybko. To on, w razie potrzeby, zleca nam badania diagnostyczne, a także kieruje do lekarzy specjalistów.

 • Lekarz rodzinny

  Lekarz rodzinny sprawuje opiekę nad całą rodziną. Zazwyczaj do jednego lekarza przypisana jest cała grupa wiekowa w domu (od babci, dziadka aż po wnuczka). Badania wykonuje on najczęściej w swoim gabinecie, ale również, w domu pacjenta. Może wystawić diagnozę pozwalającą na leczenie lub kierować do określonego specjalisty. Wykonuje ponadto: EKG, pomiar ciśnienia tętniczego, osłuchuje i bada tętno lub płód, udziela pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przeprowadza szczepienia ochronne, udziela porad w zakresie rehabilitacji ruchowej.

 • Nefrolog

  Lekarze nefrolodzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń oraz wad wrodzonych związanych z układem moczowym i nerkami. Jest to specjalizacja pokrewna urologii, jednak w przeciwieństwie do niej obejmuje jedynie leczenie nieinwazyjne, oparte najczęściej na odpowiednim doborze środków farmakologicznych lub zastosowaniu właściwej diety. W bardziej zaawansowanych przypadkach nefrolodzy stosują także dializoterapię (dializa otrzewnowa, hemodializa, plazmafereza) oraz zajmują się leczeniem pacjentów, oczekujących na przeszczep nerki.

Zgłoś naruszenie

Opinie o Ryszard August

Podobni lekarze

 1. Mirosława Karczewska

  Przychodnia Rejonowa nr 2

 2. Ryszard August

  Centrum Dializ Fresenius Nephrocare Xxi

 3. Tadeusz Kucypera

  Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna

 4. Małgorzata Otolia Bąbska

  Poradnia ogólna - Przychodnia Rejonowa nr 1

 5. Agnieszka Szczygieł

  Szpital Miejski Piekary Śląskie

 6. Magdalena Zofia Wilczyńska

  Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna nr 5 - Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Zawierciu