Ryszarda Adamowicz - Ginekolog - Położna, położnik - Katowice - Opinie

Opinie o lekarzach - Spis i ranking lekarzy Opinie 85429 lekarzy i adresy 9559 aptek z całej Polski

Ryszarda Adamowicz

 • Ginekolog
 • Położna, położnik
Poleca 0 pacjentówPolecam!
 • Dane kontaktowe:

  • Gdzie przyjmuje:

   Gabinet lekarski
   Al. Wojciecha Korfantego 28 / 48, Katowice

  • Ginekolog

   Ginekolog jest specjalistą, którego podstawowym zadaniem jest sprawowanie opieki lekarskiej nad kobietą w każdym okresie jej życia. Przede wszystkim sprawuje on opiekę profilaktyczną nad kobietami, co jest możliwe dzięki zlecaniom lub wykonywaniom badań przesiewowych takich jak cytologia, mammografia, usg piersi. Zadaniem położnika ginekologa, podobnie jak ginekologa, jest zapobieganie i leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, leczenie chorób wenerycznych, czy chorób związanych z płodnością.

  • Położna, położnik

   Położna jest osobą, której głównym zadaniem jest opieka nad kobietą w czasie trwania ciąży, porodu, okresu połogowego, a następnie opieka nad niemowlęciem. 

   Położna prowadzi również działalność edukacyjno-zdrowotną w zakresie przygotowywania do życia w rodzinie i planowania ciąży, monitoruje prawidłowy przebieg ciąży, dba o wykonywanie wszystkich niezbędnych badań. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości kieruje ciężarną do specjalistów i udziela wszystkich niezbędnych informacji. 

   Do niej należy prowadzenie i odebranie porodu, profesjonalna opieka medyczna i psychologiczna nad rodzącą, a w późniejszym okresie również opieka nad niemowlęciem do 6 t.ż..

  Zgłoś naruszenie

  Opinie o Ryszarda Adamowicz

  Podobni lekarze

  1. Ewa Galbierz-Kwiatkowska

  2. Krzysztof Błaszczyk

   Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska Ginekologia i Położnictwo Leczenie Niepłodności Zabiegi IVF Diagnostyka USG

  3. Janusz Tadeusz Obwiosło

   Gabinet ginekologiczny

  4. Marek Paweł Gałązka

   Gabinet Lekarski

  5. Tomasz Orliński

   Centrum Medyczne Angelius Szpital Provita

  6. Tomasz Machalski

   SAMODZIELNY PUBLICZNY CENTRALNY SZPITAL KLINICZNY IM PROF. KORNELA GIBIŃSKIEGO ŚLĄSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W KATOWICACH

  7. Ewa Elżbieta Barczyk-Borkowska

   Przychodnia Katowice Brynów

  8. Aleksander Ulfik

   Gabinet lekarski